Orzeł RP - BIP JO
Biuletyn Informacji PublicznejGMINY KOLBUSZOWA
Kolbuszowa BIP JO
UWAGA

Wersja archiwalna znajduje się pod adresem: archiwum.bip.kolbuszowa.pl

Nowy przebieg drogi krajowej nr 9


Nowy przebieg drogi krajowej nr 9
Nowy przebieg drogi krajowej nr 9 

W poniedziałek, 22 maja br. Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber podczas konferencji prasowej w miejscowości Świlcza k. Rzeszowa podpisał Programy Inwestycji dla budowy nowego przebiegu drogi krajowej nr 9, od węzła Rzeszów Zachód na A4 do drogi ekspresowej S74. W podpisaniu dokumentów uczestniczyli, m.in. Poseł na Sejm Zbigniew Chmielowiec, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś oraz Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba.

Uzgodnione przez Ministra Infrastruktury Programy Inwestycji dotyczą:

  • budowy nowego przebiegu DK9 na odcinku od obwodnicy Nowej Dęby do drogi ekspresowej S74. Nowy odcinek DK9 o długości ok. 19 km będzie przebiegał od obwodnicy Nowej Dęby po wschodniej stronie Wisły w kierunku Tarnobrzega i połączy się z drogą ekspresową S74;
  • budowy drogi łączącej obwodnicę Nowej Dęby z obwodnicą Kolbuszowej w ciągu DK9 (odc. Komorów – Cmolas, dł. 11 km);
  • budowy drogi łączącej obwodnicę Kolbuszowej z autostradą A4 poprzez węzeł Rzeszów Zachód (odc. Widełka – A4 Rzeszów Zachód, dł. 14 km).

W III kwartale 2023 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje ogłoszenie przetargów na prace przygotowawcze dla tych zadań. Po wyłonieniu wykonawców, rozpoczną się prace projektowe zmierzające do wyznaczenia korytarza nowego przebiegu drogi od połączenia z S74 do węzła Rzeszów Zachód na A4 oraz przygotowania dokumentów do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU).

Elementem uzupełniającym ten projekt i zapewniającym ciągłość przebiegu, są obwodnice Nowej Dęby i Kolbuszowej, które są realizowane w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Łącznie z obwodnicami, cały odcinek nowej DK9 będzie liczył ok. 60 km.

Szczegóły oraz informacje o stanie realizacji obwodnicy Kolbuszowej i Nowej Dęby: https://www.gov.pl/web/gddkia-rzeszow/bedzie-nowy-przebieg-dk9?fbclid=IwAR0Mtf-6EKz-PZHPPOaj7qn5Xk6bqHhHzYOixuhgb_EJjQmPR9u9ltG80oQ.

Lokalizacje jednostek

marker wskazujący punkt na mapieUrząd Gminy
marker wskazujący punkt na mapieSzkoły
marker wskazujący punkt na mapiePrzedszkola
marker wskazujący punkt na mapieInne jednostki

Ważne linki