Wersja archiwalna znajduje się pod adresem: archiwum.bip.kolbuszowa.pl
W dniu 21 czerwca swoje setne urodziny obchodziła Pani Stefania Kretowicz, pochodząca z Widełki. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w gronie rodziny i najbliższych. W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele samorządu Gminy Kolbuszowa: Grzegorz Romaniuk Burmistrz Kolbuszowej, Jan Fryc Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Ewa Gul-Czachor Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, którzy złożyli Jubilatce serdeczne życzenia, gratulacje oraz okolicznościowy upominek.
Pani Stefania urodziła się 21 czerwca 1926 roku w Widełce. Dorastała w rodzinie silnie związanej z lokalną społecznością i parafią. Jej ojciec był jednym z budowniczych kościoła w Widełce, jednak zmarł, gdy miała zaledwie 13 lat. W czasie II wojny światowej oraz w trudnych latach powojennych pozostała wraz z mamą na rodzinnym gospodarstwie rolnym, podczas gdy jej pięciu braci wyjechało do pracy na zachód Polski.
Poślubiła Juliana Kretowicza, druha Ochotniczej Straży Pożarnej w Widełce. Wspólnie wychowali pięcioro dzieci. Przez cały czas aktywnie uczestniczyła w życiu społecznym i kulturalnym swojej miejscowości. Działała w Kole Gospodyń Wiejskich, współtworzyła lokalny teatr amatorski i występowała w licznych przedstawieniach. Przez wiele lat prowadziła gospodarstwo rolne, a przed przejściem na emeryturę pracowała również w Zakładzie Energetycznym w Widełce.
Największą dumą Pani Stefanii jest rodzina. Doczekała się dziewięciorga wnuków i piętnaściorga prawnuków. Wśród wnuków są dwaj kapłani, których powołanie jest dla rodziny szczególnym powodem do wdzięczności i radości.
Po śmierci męża w 2005 roku aktywnie uczestniczyła w zajęciach Senior-WIGOR w Budach Głogowskich. Od blisko dziesięciu lat zmaga się ze skutkami udaru. Obecnie przebywa w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Głogowie Małopolskim, gdzie otoczona jest troskliwą i profesjonalną opieką personelu. Niezmiennie może liczyć na miłość, wsparcie i obecność swojej rodziny.
Z okazji pięknego jubileuszu składamy Pani Stefanii najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju oraz wielu kolejnych dni wypełnionych życzliwością i bliskością najbliższych.